DST REPRESENTANTER

Kontakta oss

FLAIR, A.S. ORGANIZAČNÁ ZLOŽKA SLOVENSKO
Stará Vajnorská cesta 37
831 04 Bratislava
Slovenská republika
tel: +421 (0)2 44 632 567
mobil: +421 (0)911 728 237
fax: +421 (0)2 44 632 569
e-mail: info@flair.sk
www.flair.sk

FLAIR  A.S. – Odvlhčovanie

Flair, a.s. je výhradné zastúpenie adsorpčných odvlhčovačov firmy Seibu Giken DST. Firma DST je tradičný švédsky výrobca, ktorý používa kvalitné odvlhčovacie rotory od japonskej firmy Seibu Giken, vyrába veľký rozsah modelov a príslušenstva. Japonské odvlhčovacie rotory s maximálnou účinnosťou a vysokou trvanlivosťou sú zárukou úspechu!

Adsorpčné odvlhčovanie možno aplikovať pri situáciách ako sú: vysoká vlhkosť, výskyt plesní a húb, kondenzácia vodnej pary, korózia a všade tam, kde nemožno použiť kondenzačné odvlhčovače. Adsorpčné odvlhčovače sú nutné pre dosiahnutie extrémne nízkej vlhkosti a odvlhčovanie pri nízkych teplotách. Správna technológia výroby a skladovanie materiálov je v mnohých prípadoch nemožná bez dodržania veľmi nízkej relatívnej vlhkosti.

V našom sortimente nájdete účinné kondenzačné odvlhčovače pre štandardné podmienky v mobilnom alebo stacionárnom prevedení silikagelových rotorov.


Odvlhčovanie zimného štadiónu – BREZNO

V roku 2009 sme realizovali adsorpčné odvlhčovanie zimného štadióna v Brezne, s hľadiskom pre 2500 divákov a delenou vzduchotechnikou – zvlášť pre hľadisko a zvlášť pre ľadovú plochu.
Keďže ide o drevenú strešnú konštrukciu, výskyt vlhkosti na nej by spôsoboval napádanie hubami, plesňou a jej postupnú deštrukciu.
Či už ide o verejné korčuľovanie alebo hokejový zápas, odvlhčovací systém vždy zabraňuje tvorbe vodnej hmly nad ľadom a na ochranných plexisklách mantinelov. Zároveň 24 hodín denne ochraňuje stavebnú konštrukciu tak, že udržiava relatívnu vlhkosť pod hranicou 60% pri teplote 10°C. Tým eliminuje koróziu kovových častí a kondenzáciu vzdušnej vlhkosti na strešnej konštrukcii. S uvedením, že ide o energeticky najefektívnejší spôsob odvlhčovania za úspech tejto realizácie hovoria spokojní návštevníci a užívatelia.